MISTRZOSTWA POLSKI U18 I U20

Trzej zawodnicy: Jakub Mikłaszewicz, Marcin Miszkiel oraz Tomasz Grajewski reprezentowali Salos Suwałki na rozegranych w miniony weekend w Arenie Toruń PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w biegu na 60 m. Najbliżej medalowej lokaty był Kuba, który w kat. U 18 zajął ostatecznie 6. miejsce.

W eliminacjach Jakub Mikłaszewicz z czasem 7.10 (rekorrd życiowy) wygrał swoją się i awansował od finału A, do którego awansowali zwycięzcy każdej serii oraz 4. zawodnicy z najlepszymi czasami. Ośmiu kolejnych z najlpeszymi wynikami awansowało do finału B. Wśród nich był Marcin, który z czasem 7.24 (rekord życiowy) zajął 3. miejsce w serii i awansował do finału B. Tomek z czasem 7.30 w serii zajął 6. miejsce i zakończył występy na eliminacjach.

W finale B Marcin Miszkiel  pobiegł nieco szybciej, czas 7.23 (rekord  życiowy) dał mu 5 miejsce na tym etapie i 13. w końcowej klasyfikacji MP U-18.

W finale A, po falstartach do końcowej rywalizacji z 8. zawodników którzy wywalczyli awans przystąpiło tylko 6., a wśród nich suwalczanin Jakub Mikłaszewicz. Tym razem Kuba pobiegł nieco wolniej niż w eliminacjach, a czas 7.12 dał mu 6. lokatę nie tylko w tym biegu, ale i w Polsce. Dodajmy, że zwycięzca finału złamał barierę 7,00 sek. (6.95), a dwaj pozostali byli blisko jej pokonania (7.00 i 7.04.).