8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters

Kilka dni temu zakończyły się 8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters (zawodnicy powyżej 35 roku życia). Impreza odbywała się w Toruniu a wzięło w niej udział ponad cztery i pół tysiąca zawodników i zawodniczek z 88 państw. Piszemy o tym dlatego, że reprezentant naszego stowarzyszenia Tadeusz Walendykiewicz po raz pierwszy w życiu wziął udział w zawodach takiej rangi.

Nasz zawodnik wystartował w biegach na 800 i 1500 m. W pierwszej konkurencji zajął 29 miejsce ( 4 miejsce wśród Polaków) z czasem 2:16:34. Zwycięzca, Hiszpan Perez Calatayud uzyskał rezultat 1:59:33. W drugiej konkurencji Tadeusz osiągnął czas 4:33:77 bijąc przy tym swój rekord życiowy i uzyskując 27 miejsce. Zwycięzca tego biegu Hiszpan Esteto Pedro uzyskał rezultat 4:08:20 . Jesteśmy dumni z wyników naszego reprezentanta , tym bardziej , że jak amator dzielnie walczył z zawodowcami.

Już teraz trzymamy kciuki na kolejnych zawodach !!!

Serdecznie dziękujemy za wsparcie udzielone przez Urząd Miasta Suwałki – bez tego Tadeusz nie miał by szans wystartować w Mistrzostwach.