300-LECIE MIASTA SUWAŁKI

2 Marca zainaugurowano obchody 300-lecia naszego miasta. Rozpoczęły się one od Mszy Świętej w konkatedrze św. Aleksandra którą celebrował biskup Adrian Galbas. Uczestniczyli w niej także nasi młodzi sportowcy, którzy wzięli udział w procesji darów.

Następnie odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta w której wzięli udział wszyscy radni , również Ci z poprzednich kadencji oraz dotychczasowych prezydentów, wiceprezydentów i skarbników Suwałk. Zaproszono również inne osoby, które przysłużyły się miastu.

W porządku obrad suwalskich rajców znalazło się wyróżnienie wybitnych postaci związanych z miastem. I tak, tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Suwałk” trafił do rąk Wojciecha Fortuny, mistrza olimpijskiego z Sapporo, który od lat jest ambasadorem suwalskiego sportu w regionie, kraju i na świecie. Tytuł „Zasłużony dla Miasta Suwałk” nadany został ks. Lechowi Łubie, organizatorowi m.in. suwalskich Kaziuków, Akcji Krzyś oraz paczek dla potrzebujących. Kolejny tytuł „Zasłużonego”, tym razem pośmiertnie, przyznano Aleksandrowi Serdyńskiemu, jednemu z założycieli i działaczy suwalskiej Solidarności.

Podczas sesji wręczono ponadto odznaczenia państwowe i resortowe, działaczom Polskiego Czerwonego Krzyża oraz lokalnego samorządu.