WALNE ZEBRANIE SALOSU SUWAŁKI

W dniu 30 sierpnia odbyło się Walne Zebranie Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SALOS” w Suwałkach połączone z otwarciem wystawy poświęconej Polskiemu Olimpizmu oraz pamiątkami i pucharami drużyn Wigry Suwałki i Ślepsk Malow Suwałki.

Zarząd stowarzyszenia otrzymał absolutorium a w jego skład jako wiceprezes wszedł Neoprezbiter ks. Aleksander Mastalerz SDB. Tym samym serdecznie dziękujemy księżom Michałowi Chorążemu i Michałowi Słojewskiemu za wkład i poświęcenie w budowaniu SL SALOS Suwałki.

Podczas obrad prezes Dariusz Ułanowicz złożył sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2019 i przedstawił strategię działań na obecny i przyszły rok.

Ważnym elementem towarzyszącym temu spotkaniu było poświęcenie i otwarcie nowej sali SALOS-u gdzie młodzież będzie miała możliwość spotykać się nie tylko na boisku i treningach ale także w swoistej świetlicy która jest wyposażona w mini-kuchnię czy sprzęt multimedialny.

Równie ważnym aspektem było otwarcie wystawy poświęconej Polskiemu Olimpizmowi na której także pojawiły się pamiątki związane z suwalskimi klubami : Wigry Suwałki i Ślepsk Malow Suwałki. Swoją wizytą zaszczycili nas Wojciech Fortuna – złoty medalista olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo ’72 który przekazał naszemu stowarzyszeniu replikę swojego medalu oraz ks. Edward Pleń , duszpasterz Polskich Sportowców, uczestnik wielu Igrzysk Olimpijskich, członek zarządu PKOl, wiceprezes SALOS RP i PGS Nationale (władz światowych Salezjańskich Organizacji Sportowych). Wystawa będzie otwarta po każdej Mszy Świętej w kościele p.w. Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach

SL „SALOS” w Suwałkach dołączył do grona Klubu Olimpijczyka tym samym poszerzając listę swoich celów statutowych o propagowanie idei olimpizmu i szerzenie myśli Pierre’a de Coubertine’a twórcy nowożytnych Igrzysk Olimpijskich.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w dążeniu do dołączenia do tak zacnego grona, szczególnie Panu Januszowi Kochanowi – prezesowi Podlaskiej Rady Olimpijskiej w Białymstoku.