XXI OGÓLNOPOLSKIE ROZGRYWKI SALEZJAŃSKICH ANIMATORÓW SPORTOWYCH

W dniach 19-21.10.2018 w Żyrardowie odbyły się XXI Ogólnopolskie Rozgrywki Salezjańskich Animatorów Sportowych (ORSAS). Jest to coroczny zjazd działaczy, animatorów, wychowaców i trenerów działających w stowarzyszeniach lokalnych SALOS na terenie całej Polski. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 140 osób z ponad 20 stowarzyszeń. Wydarzenie te było połączone z obchodami 25-lecia SALOS-u Żyrardów.

Podczas piątkowej gali zostały wręczone podziękowania dla osób, które przez 25 lat tworzyły Żyrardowski SALOS. Mieliśmy okazję obejrzeć film opowiadający historię stowarzyszenia.

W sobotę mieliśmy okazję zwiedzić Żyrardów i poznać go jako stolicę polskiego lniarstwa. Później uczestniliśmy w wycieczce do Niepokalanowa, gdzie wzieliśmy udział we Mszy Świętej w Sanktuarium Najświętszej Maryji Panny Niepokalanej Wszecpośredniczki Łask i odwiedziliśmy Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie przystąpiliśmy do rozgrywek w piłce nożnej. Nasi reprezentanci stworzyli drużynę z trenerami z SALOS Przeczno. Po zaciętych meczach ostatecznie zajęliśmy 2. miejsce, za SALOS-em „Różą” Kutno , a przed Żyrardowem.

Co roczny ORSAS jest okazją do spotkania się wszystkich trenerów SALOS-u , wymiana doświadczeń i spostrzerzeń na temat zachowania i rozwoju dzieci i młodzieży. Dzięki tym rozgrywkom mamy możliwość zaprezentowania swoich umiejętności sportowych na tle innych animatorów, ale także wspólnego przebywania i naładowania akumulatorów po Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Zawsze wracamy z tych spotkań przesiąknięci dobrą energią i duchem św. Jana Bosko.

W tym roku nasze stowarzyszenie reprezentowali : prezes Dariusz Ułanowicz, trener piłki nożnej Marek Sowa z małżonką oraz trener Mariusz Taraszkiewicz z rodziną.