XXIV INSPEKTORIALNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SALEZJAŃSKIEJ

W dniach 14-15.06.2019 odbyły się XXIV Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej. Miejscem rozgrywek był Ełk i to nie przypadkowo, gdyż tamtejszy proboszcz – Tadeusz Jarecki właśnie w tym dniu przyjął oficjalnie urząd Inspektora Inspektorii Warszawskiej.

W zawodach wzięło udział prawie 500 zawodników i zawodniczek rywalizujących w piłkę nożną 6-osobową, siatkówkę, koszykówkę i tenis stołowy.

Nasze stowarzyszenie reprezentowane było przez ponad 60 zawodników. Jak zwykle przywieźli ze sobą worek medali:

Tenis stołowy:

Kategoria C – dziewczęta indywidualnie :

1 miejsce – Amelia Andruszkiewicz; 2 miejsce – Magdalena Remiszko; 3 miejsce – Martyna Stankiewicz; 5 miejsce – Weronika Jarmołowicz

Kategoria C – dziewczęta debel :

1 miejsce – Magdalena Remiszko i Amelia Andrukiewicz; 2 miejsce – Martyna Stankiewicz i Weronika Jarmołowicz; 3 miejsce – Julia Krawczuk i Julia Hołubowicz.

Kategoria B – dziewczęta:

1 miejsce – Natalia Słuchocka; 3 miejsce – Aleksandra Adamczewska. Dziewczyny wspólnie w deblu zajęły 1 miejsce.

Kategoria B – chłopcy:

3 miejsce Bartosz Alboszta. Bartek zajął również 3 miejsce w deblu

Piłka nożna chłopców:

Kategoria A – 2 miejsce

Kategoria B : drużyna I – 3 miejsce; drużyna II – 4 miejsce oraz puchar FAIR PLAY.

Kategoria C : drużyna I – 7 miejsce; drużyna II – 8 miejsce. Nasi najmłodsi zawodnicy rywalizowali ze starszymi chłopcami od siebie (kat. C to rocznik 2006-2007 a nasi mali piłkarze byli nawet z rocznika 2012)

Siatkówka dziewcząt kat. A – 3 miejsce

Igrzyska w Ełku były kwalifikacjami do Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej które w tym roku odbędą się we wrześniu w Łodzi.